Europos kultūros sostinė

Paskelbta AndreliZzz Bal 18, 2009 Aktualijos |

dega
Norit skelsiu bajeri? Aišku, kad norit, kas nenorėtų… Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009! :D Argi ne juokinga? Ne?! Juk tiek įdomių ir gražių projektų vykdoma! Šiandien ir pašnekam šia tema.

Atrodytų, šie metai turėtų būti ypatingi: Lietuva mini tūkstantmetį, Vilnius paskelbtas kultūros sostine… Tik kodėl tie Vilniaus žmonės tokie suirzę, niūrūs?.. Viskas jiems nepatinka: monotonija, blogas oras, nieko įdomaus nerodantis telikas, kultūros sostinės projektų plaunami pinigai, patys projektai, renginiai… Įdomiausi renginiai, pritraukiantys visą tautą - Maximos išpardavimai (nesvarbu dieną ar naktį, žmonių pilna kaip per naujametinį fejerverką :D ).

Vakar pastebėjau vieną labai neblogą projektėlį: http://www.darom09.lt/, http://www.bite.lt/lt/renkuosizalia/zaliasiszemelapis. Jis su kultūros sostine turbūt mažai ką bendro turi, bet iniciatyva susitvarkyti aplinką labai graži. Galėtų visi niurzgaliai registruotis ir dalyvauti projekte. :) Kaip jau turbūt pastebėjote, ir aš niurzgu. Pasistengsiu atskleisti priežastį. Mano paminėtas projektas labai gražus, bet reikia eiti prie esmės, o ne prie pasekmių. Pasekmes taip pat reikia sutvarkyti, bet pirmiau reikia išsiaiškinti, kodėl žmonės taip šiukšlina, jei jau esame tokie kultūringi. Nejau taip sunku popieriuką išmesti į šiukšledėžę, o ne ant žemės? Nejau taip sunku padangą priduoti ar bent įgrūsti į konteinerį, o ne numesti pamiškėje?..

Ir kada niurzgaliai spėja nuobodžiauti, kai aplink tiek linksmybių ir veiklos?!. Na, gal žiemą ir būdavo kartais liūdnoka ilgais vakarais, bet juk mus turėjo pralinksminti mūsų juokingi atlyginimai. :D Sakote, kad nuobodu pensininkams, kurie atlyginimų negauna?.. Jų ir didžioji dalis gyvenimo nugyventa, planų nebedaug… Ne bėda: šiuolaikinis jaunimas labai rūpestingas ir nepamiršta nė vieno! Jis rūpinasi, kad pensininkai nenuobodžiautų ir nesušaltų – pašildo padus lygintuvu pensijos gavimo dieną… O aš galvodavau, kodėl tos pensininkės tokios nepatenkintos… Supratau, kad turbūt nebėra, kas jas patenkina (juk Lietuvos vyrai gyvena trumpiausiai ES).

Aną dieną viena tokių niurzgančių pensininkių vos manęs neužmušė… Tiesa, buvo už ką… Kadangi tą dieną neradau mašinai vietos savo sausakimšame kieme, palikau ją tolokai nuo savo laiptinės. Važiuodamas į darbą turėjau išmesti nediduką maišelį šiukšlių (ir vėl šiukšlės :) ). Kad nereikėtų eiti aplink namą link mūsų namui priklausančio konteinerio, nutariau pasinaudoti buvusiu pakeliui link mašinos. Viena tokia nepatenkinta pensininkė pamatė mane metantį tą šiukšlių maišelį į jų namo konteinerį. Jums reikėjo pamatyti jos žvilgsnį. Buvau užmuštas, mano palaikai išniekinti ir prakeiksmas ilgai dar turėtų lydėti visą mano giminę! :D Dabar juk ir baudos skiriamos tiems, kas ne į savo konteinerį šiukšles išmeta ir pačius konteinerius žmonės aprašinėjo užrašais „Nedrįsk mesti, stebima vaizdo kameromis ir pan.“, net spynas žmonės deda… Ir prie ko mes priėjome?! Vat kokia ta mūsų ir visos Europos kultūros sostinė. :)

dega
dega

Tikrai keista… Atsimenu vaikystę: išbėgdavom tada prieš 18 val. su šiukšlių kibirais ir laukdavome šiukšlių mašinos. Visi kaimynai draugėj, aptardavo dienos aktualijas ir BLOGų nereikėdavo. :) Arba būdamas namie išgirsdavai ilga „PYYYYYYYP!!!“ ir bėgdavai viską metęs, kad tik spėtum atsikratyti šiukšlių. Tiesa, ir šlamšto ne tokie kiekiai buvo… Ir bomžų, besiknisančių po konteinerius, nebuvo… Vėliau atsirado konteineriai… Iš pradžių jų buvo daug, keisdavo juos dažnai ir kainuodavo tai nedaug. Po to viskas pradėjo brangti, konteinerių kiekis mažėti ir atsirado visokie grėsmingi užrašai, spynos ir baudos… Ar čia progresas ir ES pasiekimas?! Ne veltui šiukšlių biznis vienas pelningiausių ir dažnai valdomas mafijos. Tikrai kyla pyktis ant tokios tvarkos organizatorių, valdžios pareigūnų. Peršasi dvi išvados: arba valdo visiškai nekompetentingi asmenys, arba visiški sukčiai. Kas galėtų paneigti, kad tinka abu variantai? :)

Ech, piktas mano BLOG‘as šį kartą. :) Bet kur nebūsi piktas kai išsiblizgini automobilį, po žiemos pasikeiti padangas, užsidedi lietus diskus, ruošiesi važiuoti pasivažinėti ir tau ant kapoto atskrenda medienos gabalas, kuris įlenkia kapota dvejose vietose. Viskas vyko kitame miesto gale, tad prieš tai minėtoji piktoji pensininkė negalėjo būti šio įvykio kaltininkė (nebent jos prakeiksmas suveikė :D ). Pamatęs sulenktą kapotą, tikrai ne juokais supykau. Pamiršau visas kultūros sostines, šiukšles, moralę ir nubėgau ieškoti kaltininkų. Staigiai užlėkiau į 8 aukštą, bet radau tik praviras laiptinės balkono duris. Bėgimas į viršų sudegino mano įniršį. Aš nutariau atleisti. Kiek gi galima pykti? Atleidau vaikėzui, išmetusiam malką man ant automobilio kapoto, atleidau bobutei, pasmerkusiai mane už šiukšlių išmetimą į ne tą konteinerį, atleidau pareigūnams, blogai tvarkantiems šiukšlių ūkį… Ir man palengvėjo! Gerokai palengvėjo. Dabar galiu linksmas ir atsipalaidavęs mėgautis savaitgaliu.

Gal visgi tobulėjam ir kažkada tapsime verti, kad mus vertintų kaip kultūros sostinę, bet augti dar yra labai daug kur. Tad pradėkime nuo savęs. ;)

Pasisakykite

Copyright © 2020 Andriaus BLOGas Visos teisės saugomos.